Fotogalerie

Chráněná krajinná oblast BRDY

Chata Drechsler těsně sousedí s chráněnou krajinnou oblastí Brdy. Do tohoto prostoru je přístup na kole nebo pěší, motorová vozidla mají vstup zakázán. V přiložené mapě neleznete přístupné části jak pro cykloturistiku na i pěší trasy. Chata Drechsler leží 300 metrů od začátku VVP a cca 5km od nádherných Padrťských rybníků. Pokud Vás zajímá více informací o Brdech, naleznete je na těchto stránkách.

Přírodní park Třemšín

Na protější straně od Vojenského prostoru leží Přírodní park Třemšín. Přímo z terasy Chaty Drechsler je nádherný výhled na celé údolí, ve kterém leží Rožmitál pod Třemšínem a nad nímž se majestátně tyčí vrh Třemšín, který je součástí již zmíněného Přírodního parku Třemšín.

Informace pro turisty

Veškeré informace pro turisty, včetně cyklotras, pěších tras, možnostech stravování, různých opraven apod. neleznete na stránkách Infocentra Rožmitálu pod Třemšínem.

Možnosti koupání

Kdo si chce zaplavat může zajet na nedaleké koupaliště ve Věšíně (1 km) nebo Rožmitále (5 km) případně do Příbrami (20 km) kde je aquapark s vnitřním i venkovním plaveckým bazénem.

Tenis

Tenisové kurty jsou v letní sezóně k dispozici ve Věšíně (2 km), hned vedle fotbalového hřiště a koupaliště.

Golf

Golfisté mají také hned několik možností. Tou nejbližší možností jsou Hořehledy (18 km), kde je k dispozici driving range a devíti jamkové hřiště. Další alternativou jsou hřiště v Písku (54 km), Darovanském dvoře (47 km) a Dýšině (42 km).

Kultura a památky

Zhruba 5 km od Bukové leží město Rožmitál pod Třemšínem.

K nejlákavějším turistickým cílům patří Farní kostel Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále, který je spjat s působením J.J.Ryby, autora České mše vánoční. Za návštěvu stojí určitě i Podbrdské muzeum, kde asi nejznámějším exponátem je model Chrámu sv. Víta ze žitné slámy. Máte také možnost navštívit Muzeum Aero, kde se nacházejí krásné Aerovky.

Rožmitálský zámek je už delší dobu v rekonstrukci a je pro veřejnost uzavřen. Ale není třeba smutnit. Zámků a hradů je v okolí dostatek.
Další dobré tipy na výlet naleznete na stránkách Informačního centra v Rožmitále pod Třemšínem.

Dobrým tipem na výlet je návštěva přehrady a zámku Orlík. Cestou se můžete zastavit v Březnici, na místním loveckém zámku s opravdu velkým zámeckým parkem. Zámek Orlík a samotnou přehradu není nutné představovat. Komu by to ještě nestačilo, pár kilometrů jižně od Orlíku je hrad Zvíkov.

Tipem pro výlet směrem na jih je město Blatná, také s velkým parkem a zejména stádem ochočené vysoké, která se nechá krmit i z ruky (nejlépe sladkým jablíčkem) a krásným zrekonstruovaným zámkem. Zdatní výletnicí si mohou cestu prodloužit až na zámek Hluboká nad Vltavou. Na západ od Bukové je to s hrady a zámky trošku horší, ale určitě můžete zavítat na hrad Kost, který leží nedaleko Plzně.
No a zbývá nám severní směr kde můžete zavítat do bývalého hornického města Příbram. Nad celým městem se tyčí známé poutní místo Svatá Hora. Pro fyzicky zdatné cestovatele doporučujeme výstup svatohorskými schody, jimiž se lze na Svatou Horu dostat z centra Příbrami.